RNF22 модуль подачі живлення та повідомлень про помилки, Endress+Hauser
Safely power and monitor system interfaces on the DIN rail bus
Field of applicationThe RNF22 is a power and error message module that provides a redundant 24 VDC supply voltage to the DIN rail interface bus connector system for safe operations in hazardous areas. Intelligent error diagnostics alert of power supply failure, NAMUR group error messages or fuse error via a relay contact and a flashing LED. The compact interface module is protected against overvoltage and reverse polarity via diode decoupling.
| Benefits
|
Specifications
| Measuring principle | Active barrier |
| Measuring principle | Power and error message module |
| Function | Power and error message module |
| Power Supply | 24 V DC |
| Input | 24 V DC |
| Output | Uin - 0,8 V |
| Certificates | ATEX IECEx II 3 G Ex ec nC IIC Gc |
| Operation | DIP switch |


